Adayın Özel İhtiyaçları

 

Adayın özel ihtiyaçlarının dikkate alınması

 

Sertifika programlarının bir parçası olarak sınavlar yapılırken özel ihtiyaçları olan kişilerin özel gereksinimleri dikkate alınmalıdır. Bu, özellikle sınav süresi ve yardımcı ekipmanların onaylanması için geçerlidir. Fiziksel bozukluğun türü, sınav başvurusu aşamasında  kanıtlanmalıdır

 

Özel ihtiyaçları hesaba katmak için uygun kanıtlar:

• Tıbbi rapor / psikolojik rapor

• Ağır özürlü kimlik kartının fotokopisi

 

Sağlık raporu, sizin açınızdan dezavantajları gidermek için gerekli ve uygun telafi önlemlerini  tanımlamalı ve gerekçelendirmelidir.

Belgelendirme bölümü müdürü, hesaba katılması gereken bir engellilik durumunu belirler. Bu durum her defasında sınav koşullarının bireysel tasarımına ilişkin ihtiyaca dayalı bireysel bir karardır.

Özel ihtiyaçların değerlendirilmesi için yapılan başvuru, sınava kaydolmadan önce belgelendirme kuruluşunun müdürüne yazılı olarak iletilecektir.

 

 

DÖKÜMANLAR

Seviye 1, Seviye 2, Seviye 3 tahribatsız muayene ve Annex C2 - SECTOR A3 Bolt-On-Exam eğitimleri için ön başvuru formlarını bu sayfadan indirebilirsiniz.

SAYFAYA GİT

EĞİTMENLERİMİZ

NON NDT Bünyesindeki eğitmenlerimizin listesini yöntem ve seviye bilgilerini bu sayfadan kontrol edebilirsiniz.

EĞİTMENLERİMİZİ TANIYIN

EĞİTİM TAKVİMİ

2023 yılı eğitim programları takvimine ve ücretlendirme bilgilerine bu sayfa üzerinden erişelebilirsiniz ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

TAKVİMİ İNCELE